Wszystko co powinieneś wiedzieć przed wynajęciem lodowiska

Lodowisko

Wszystko co powinieneś wiedzieć przed wynajęciem lodowiska

Prawie każdy nowy klient dzwoni do nas po raz pierwszy zastanawiając się, czy w jego miejscowości istnieje możliwość postawienia sezonowego lodowiska. Aby przygotować się do tego tematu warto poznać kilka faktów.

Aby utworzyć sezonowe lodowisko potrzebujemy w naszej miejscowości znaleźć miejsce, które spełni co najmniej te trzy kryteria:

 • Będzie odpowiednio płaskie / wypoziomowane np. boisko lub plac na rynku. Jedyny dopuszczalny spadek poziomu to ok. 2 cm na całej powierzchni, a więc niewiele.
 • W bezpośredniej okolicy będzie przyłącze prądu do podłączenia agregatu chłodniczego zapewniające odpowiednią ilość energii elektrycznej – moc takiego przyłącza zależy naturalnie od powierzchni lodowiska. Załóżmy, że będzie to lodowisko o powierzchni 300m2. Dla takiej powierzchni lodowiska mobilnego, odkrytego potrzebujemy przyłącze min. 63 Amper zabezpieczenia. W momencie, kiedy mamy podpięty agregat chłodniczy już nic więcej nie powinno być obsługiwane przez to przyłącze. Oświetlenie, nagłośnienie, czy też inne atrakcje muszą zostać wpięte w inne przyłącze.
 • W bezpośredniej okolicy będzie przyłącze wody, aby stworzenie tafli lodu było w ogóle możliwe. Chodzi o zwykłe przyłącze do węża ogrodowego.

Gdy już wybierzemy miejsce spełniające te kryteria warto zastanowić się jeszcze nad kilkoma kwestiami:

 • Czy miejsce, które wybraliśmy, jest dobrze znane w naszej miejscowości? Czy jest niedaleko przystanek autobusowy? Czy jest łatwo dostępne? Czy jest bezpieczne? Czy jest ogrodzone? Czy możemy łatwo stworzyć tymczasowe ogrodzenie?
 • Czy do naszego miejsca przylegają jakieś budynki? Np. przy boiskach typu „orlik” często są budynki zaplecza z szatniami dla sportowców czy też toaletami.
 • Czy w tych budynkach możemy stworzyć małą wypożyczalnię łyżew? W końcu w miejscowości, gdzie jeszcze nigdy nie było lodowiska, nie każdy posiada łyżwy. Inna kwestia to rosnące nóżki naszych dzieciaków – czy chcemy co roku kupować nowe łyżwy? Czy też lepiej wypożyczyć?
 • Brak takich budynków oczywiście nie przekreśla planów posadowienia lodowiska – od czego są kontenery? Między innymi id tego, aby stworzyć w nich wypożyczalnię łyżew na okres działania lodowiska sezonowego.
 • Jak jest oświetlone miejsce, które wybraliśmy pod nasze lodowisko? Czy jest tam już system oświetlenia, jak to często ma miejsce na boiskach typu „orlik”? Czy też musimy zadbać o ten punkt osobno? Jest to istotny punkt. W grudniu ciemno zaczyna się robić tuż po godzinie 15.
 • Czy wybrane przez nas miejsce dysponuje nagłośnieniem? Muzyka łagodzi obyczaje a o dyskotece na lodzie marzy pewnie niejeden nastolatek w Twojej miejscowości.
 • Kogo możemy zaangażować do opieki nad naszym mobilnym lodowiskiem? Czy mamy Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji? A może Gminny Ośrodek Sportu? Czy też Gminny Ośrodek Kultury?
 • Czy w okolicy jest toaleta? A może toi toi będzie dobrym rozwiązaniem?
 • A co po łyżwach? Najchętniej gorąca czekolada albo ciepła herbata z cytryną… Być może jakaś firma cateringowa z Twojej miejscowości zaproponuje coś więcej?

Aby uzyskać konkretnej odpowiedzi na powyższe pytania zapraszamy do kontaktu z nami.Zapraszamy do kontaktu

[]
1 Step 1
Imię i nazwisko
Nazwa firmy
Telefon
Tytuł zapytania
Treść zapytania
0 /
pick one!
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder

RAS Spółka z o.o.


ul. Honoraty 48/15
43 - 100 Tychy
Woj. Śląskie


+48 607 276 732


info@rasagregaty.pl

Zapraszamy do kontaktu

[]
1 Step 1
Imię i nazwisko
Nazwa firmy
Telefon
Tytuł zapytania
Treść zapytania
0 /
pick one!
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder

RAS Spółka z o.o.


ul. Honoraty 48/15
43 - 100 Tychy
Woj. Śląskie


+48 607 276 732


info@ras-lodowiska.pl