Wszystko co powinieneś wiedzieć przed wynajęciem lodowiska

Wynajem oraz sprzedaż używanych agregatów chłodniczych

Wszystko co powinieneś wiedzieć przed wynajęciem lodowiska

Prawie każdy nowy klient dzwoni do nas po raz pierwszy zastanawiając się, czy w jego miejscowości istnieje możliwość postawienia sezonowego lodowiska. Aby przygotować się do tego tematu warto poznać kilka faktów.

Aby utworzyć sezonowe lodowisko potrzebujemy w naszej miejscowości znaleźć miejsce, które spełni co najmniej te trzy kryteria:

 • Będzie odpowiednio płaskie / wypoziomowane np. boisko lub plac na rynku. Jedyny dopuszczalny spadek poziomu to ok. 2 cm na całej powierzchni, a więc niewiele.
 • W bezpośredniej okolicy będzie przyłącze prądu do podłączenia agregatu chłodniczego zapewniające odpowiednią ilość energii elektrycznej – moc takiego przyłącza zależy naturalnie od powierzchni lodowiska. Załóżmy, że będzie to lodowisko o powierzchni 300m2. Dla takiej powierzchni lodowiska mobilnego, odkrytego potrzebujemy przyłącze min. 63 Amper zabezpieczenia. W momencie, kiedy mamy podpięty agregat chłodniczy już nic więcej nie powinno być obsługiwane przez to przyłącze. Oświetlenie, nagłośnienie, czy też inne atrakcje muszą zostać wpięte w inne przyłącze.
 • W bezpośredniej okolicy będzie przyłącze wody, aby stworzenie tafli lodu było w ogóle możliwe. Chodzi o zwykłe przyłącze do węża ogrodowego.

Gdy już wybierzemy miejsce spełniające te kryteria warto zastanowić się jeszcze nad kilkoma kwestiami:

 • Czy miejsce, które wybraliśmy, jest dobrze znane w naszej miejscowości? Czy jest niedaleko przystanek autobusowy? Czy jest łatwo dostępne? Czy jest bezpieczne? Czy jest ogrodzone? Czy możemy łatwo stworzyć tymczasowe ogrodzenie?
 • Czy do naszego miejsca przylegają jakieś budynki? Np. przy boiskach typu „orlik” często są budynki zaplecza z szatniami dla sportowców czy też toaletami.
 • Czy w tych budynkach możemy stworzyć małą wypożyczalnię łyżew? W końcu w miejscowości, gdzie jeszcze nigdy nie było lodowiska, nie każdy posiada łyżwy. Inna kwestia to rosnące nóżki naszych dzieciaków – czy chcemy co roku kupować nowe łyżwy? Czy też lepiej wypożyczyć?
 • Brak takich budynków oczywiście nie przekreśla planów posadowienia lodowiska – od czego są kontenery? Między innymi id tego, aby stworzyć w nich wypożyczalnię łyżew na okres działania lodowiska sezonowego.
 • Jak jest oświetlone miejsce, które wybraliśmy pod nasze lodowisko? Czy jest tam już system oświetlenia, jak to często ma miejsce na boiskach typu „orlik”? Czy też musimy zadbać o ten punkt osobno? Jest to istotny punkt. W grudniu ciemno zaczyna się robić tuż po godzinie 15.
 • Czy wybrane przez nas miejsce dysponuje nagłośnieniem? Muzyka łagodzi obyczaje a o dyskotece na lodzie marzy pewnie niejeden nastolatek w Twojej miejscowości.
 • Kogo możemy zaangażować do opieki nad naszym mobilnym lodowiskiem? Czy mamy Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji? A może Gminny Ośrodek Sportu? Czy też Gminny Ośrodek Kultury?
 • Czy w okolicy jest toaleta? A może toi toi będzie dobrym rozwiązaniem?
 • A co po łyżwach? Najchętniej gorąca czekolada albo ciepła herbata z cytryną… Być może jakaś firma cateringowa z Twojej miejscowości zaproponuje coś więcej?

Aby uzyskać konkretnej odpowiedzi na powyższe pytania zapraszamy do kontaktu z nami.Zapraszamy do kontaktu

[]
1 Step 1
Imię i nazwisko
Nazwa firmy
Telefon
Tytuł zapytania
Treść zapytania
0 /
pick one!
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder

RAS Spółka z o.o.


ul. Honoraty 48/15
43 - 100 Tychy
Woj. Śląskie


+48 607 276 732


info@rasagregaty.pl

Zapraszamy do kontaktu

[]
1 Step 1
Imię i nazwisko
Nazwa firmy
Telefon
Tytuł zapytania
Treść zapytania
0 /
pick one!
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder

RAS Spółka z o.o.


ul. Honoraty 48/15
43 - 100 Tychy
Woj. Śląskie


+48 607 276 732


info@rasagregaty.pl